ŠV. VELYKOS

Šv. Velykos – viena iš labiausiai laukiamų švenčių. Jau pora savaičių prieš jas gyventojai klausinėja – ,, Ar jau greitai Velykos? Ar apsilankys Velykė? Ar ridensime margučius?”

Ir, štai, ilgai laukta diena atėjo. Saulė žeme ritinėjosi ,visi ,pakiliai nusiteikę, skubėjo į valgyklą, kurioje laukė šventiniai pusryčiai. Prieš pradedant pusryčiauti ,visus su Kristaus prisikėlimo švente savo ir globos namų vadovų vardu  pasveikino socialinė darbuotoja Regina Starkauskienė ir perskaitė socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės Velykinius sveikinimus, o užimtumo specialistas B. Baltrūnas perskaitė Lietuvos vyskupų Velykinį sveikinimą Lietuvos žmonėms.

Po pusryčių visi rinkosi į salę. Pati Velykė, deja ,dėl didelio užimtumo negalėjo atvykti ,todėl atsiuntė savo padėjėją. Visi puošė velykinį medelį, kad būtų visus metus sveiki, plovėsi rankas švęstu vandeniu, kad netrenktų žaibas ir nekiltų gaisrai- rūko šventintos ugnelės dūmai.

Norintieji išmėgino sėkmę kiaušiniavimo ir kiaušinio nešimo su šaukštu rungtyse. O pabaigai- visų labiausiai laukiamas margučių ridenimas. Kam sekėsi – pilnas kišenes margučių ir kitų prizų prisirinko. Kam nepasisekė  irgi nenusiminė -svarbiausia kartu pabūti, pajusti dvasinę vienybę.

Užimtumo specialistas B. Baltrūnas

Pakeisti teksto dydį